м. Тернопіль вул. Об'їзна, 12/25.1
Пн - Пт. 09:00-17:00, СБ 9:00 - 13:00
office@ht-heiztechnik.ua
+38 050 227 8036

Пошук

Як вирахувати потужність радіатора

20 Березня 2024

Обігрів кімнат радіаторами було основним видом опалення. В даний час найбільш популярним є підлога з підігрівом. У будівлях, де проводиться ремонт, часто використовується комбіноване опалення.
При ремонті старих будівель, а також в нових об’єктах використовуються різні обігрівачі, які крім функції обігріву приміщень виконують декоративну функцію. Користувач або підрядник часто самостійно вирішує, який радіатор вибрати – алюмінієвий або сталевий радіатор і якої потужності він повинен бути. Не маючи проекту монтажу (розрахованого теплового балансу), ми можемо розрахувати потребу в теплі окремих приміщень. Першим елементом буде визначення одиничної потреби в тепловій потужності (q), розрахованої в Вт/м2. Передбачається, що в залежності від теплоізоляції будівлі ця величина дорівнює:
100-150 Вт/м2 – енергоємні будівлі (старе будівництво без ізоляції)
80-100 Вт/м2 – будівлі середньої енергоефективності (тонка ізоляція)
45-80 Вт/м2 – енергоефективні будівлі
20-45 Вт/м2 – низькоенергетичні будівлі
нижче 20 Вт/м– пасивні будівлі
При визначенні потреби в тепловій потужності (q) корисна додаткова інформація про те, як ізольовані стіни і дах, зокрема, товщина використовуваних ізоляційних матеріалів, а також вікон і дверей. На основі зібраної інформації ми більш точно визначимо потребу в тепловій потужності (q), виражену в Вт/м2 або коли висота приміщень різна, враховується кубатура об’єкта, і виражається в Вт/м3.
Практично – як розрахувати потужність обігрівача в приміщенні (Q прим.).
прим = q x P прим.
де:
прим – потреба в тепловій потужності нагрівача (Вт)
Q – одиничний попит на теплову потужність приміщення
прим – площа приміщення для обігріву (м2).
З каталогу виробника ми вибираємо нагрівач відповідно до розрахунку потужності, в разі, якщо потрібно інше рішення, ми можемо вибрати кілька нагрівачів, зберігаючи розраховану потужність. Додатковим елементом вибору радіаторів є додаткова оцінка теплових потреб окремих приміщень за призначенням: кухня, ванна кімната, вітальня, спальня, підвали і гараж.

Типи радіаторів

На ринку є обігрівачі різного типу:

  • реберні радіатори – старого типу. Виконані у вигляді чавунних ребер з великою теплоємністю (рідко використовуються в даний час)
  • панельні радіатори – зварні з листової сталі. Дуже часто використовуються, перевагою їх є дуже широка пропозиція за типом, розмірами і потужністю нагріву
  • алюмінієві радіатори – нове рішення традиційного ребристого радіатора. Вони виготовляються у вигляді елементів з алюмінієвого сплаву.
  • радіатори для ванної кімнати – виготовляються в різних конфігураціях, дуже часто це електричні нагрівачі.

Вибираючи з пропозиції алюмінієвий або сталевий радіатор для системи опалення, ми повинні враховувати робочі параметри, такі як: температура подачі, температура в приміщенні, максимальний робочий тиск і спосіб підключення до системи. При виборі важливі також спосіб фарбування радіаторів, а також колір, тип антикорозійного захисту і тривалість гарантійного терміну.
При виборі радіаторів ми повинні розрахувати, скільки ребер алюмінієвого радіатора на 1м2 нам потрібно встановити, щоб приміщення було правильно обігріте. Через дуже широкий асортимент ми можемо зробити правильний вибір нагрівача з урахуванням наших індивідуальних потреб. У каталозі ми знайдемо теплову потужність одного ребра. Залежно від робочої температури (температура подачі, повернення і в приміщенні), а також типу і висоти нагрівача – теплова потужність одного ребра включає в себе діапазон потужності нагріву від 20 до 300 Вт.
Знаючи одиничу потребу на теплову потужність об’єкта (наприклад, 60 Вт/м2) і теплову потужність одного ребра (наприклад, 50 Вт), ми можемо розрахувати, скільки ребер алюмінієвого радіатора на 1м2 слід встановити, щоб в приміщення було належним чином нагріте(розрахунок 60 Вт/м2 : 50 Вт = 1,2 ребра на 1м2).

Контакти

м. Тернопіль вул. Об'їзна, 12/25.1
Пн - Пт. 09:00-17:00, СБ 9:00 - 13:00

Напишiть нам