м. Тернопіль вул. Об'їзна, 12/25.1
Пн - Пт. 09:00-17:00, СБ 9:00 - 13:00
office@ht-heiztechnik.ua
+38 050 227 8036

Пошук

Як підключити котел до димаря

20 Березня 2024

Твердопаливні котли повинні бути встановлені в окремій частині будівлі, яка називається котельня. Норми будівельного законодавства визначають вимоги, яким повинні відповідати котельні. Вимоги до будівництва розрізняються в залежності від потужності котла, його типу і типу спалюваного палива. У сучасних будинках в зв’язку з діючими нормами теплоізоляції встановлюються малопотужні котли, найчастіше потужністю від 8 до 25 кВт.
Приміщення, в якому проводиться підключення котла до димоходу, має бути обладнане припливною, витяжною вентиляцією і димоходом:
– припливна вентиляція повинна бути виконана у вигляді каналу з площею поперечного перерізу не менше 200 см2 (але не менше 5 см2/1 кВт потужності котла). Отвір повинен бути в нижній частині кімнати, його завдання – подати повітря в приміщення. Вентиляційний отвір не можна закривати.
– витяжна вентиляція, виконана у вигляді вентиляційного каналу, з поперечним перерізом не менше 14х14 см, з впускним отвором під стелею, впускний отвір не повинен закриватися.
– димохід на природній тязі. Димохід повинен відповідати чинним правилам, поперечний переріз повинен бути не менше 14х14 см або діаметром 150 мм, висота і січення димаря повинні забезпечувати тягу димоходу, необхідну виробником котла. Димохід підбирає конструктор виходячи з параметрів котла.

ile pieców można podłączyć do jednego komina

Скільки котлів можна підключити до однієї димової труби?

Коли постає питання – скільки котлів можна підключити до однієї димової труби? Відповідь – тільки один, тому що кожен котел повинен мати автономний димохід.
Котел, що працює в системі центрального опалення, повинен бути підключений до автономного димоходу. Підключення котла до димоходу повинно виконуватися відповідно до чинного законодавства і здійснюватися уповноваженою компанією. Істотний вплив на роботу котла надає правильна висота і січення димоходу – підібране відповідно до потужністю котла. Це гарантує безпечну експлуатацію і високу ефективність котла. Неправильні розміри димоходу можуть бути причиною порушень в роботі котла в результаті попадання диму в приміщення котельні, неможливості отримання номінальної потужності котла, перегріву пальника. Канал повинен забезпечити необхідну димохідну тягу, яка визначається виробником котла. Труба повинна бути встановлена з невеликим падінням в сторону котла, а її довжина повинна бути не більше 1 м. Труба повинна бути надійно і щільно закріплена, щоб не відбулося неконтрольованого витоку вихлопних газів. Димохід повинен бути виведений мінімум на 60 см вище найвищої точки даху. Димохід повинен мати інших підключень. Стіни димоходу повинні бути гладкими, герметичними, без звужень і перегинів. Рекомендується зробити теплоізоляцію димоходу, ізоляція значно покращує тягу димоходу. Котли характеризуються низькою температурою вихлопних газів, тому рекомендуються сталеві димоходи або гільзування для керамічних димоходів.
Підключення котла до димоходу не повинно перешкоджати доступу до всіх частин котла під час експлуатації, технічного обслуговування та очищення, а також забезпечити доступ до димоходу. У передній частині котла вільний доступ повинен бути 1 м.
Для забезпечення безпеки в котельні необхідно дотримуватися правил правильної експлуатації котла, зокрема:
– вентиляція та витяжна вентиляція повинні бути ефективними
– димохід регулярно перевіряється і очищається сажотрусом.

Контакти

м. Тернопіль вул. Об'їзна, 12/25.1
Пн - Пт. 09:00-17:00, СБ 9:00 - 13:00

Напишiть нам