м. Тернопіль вул. Об'їзна, 12/25.1
Пн - Пт. 09:00-17:00, СБ 9:00 - 13:00
office@ht-heiztechnik.ua
+38 050 227 8036

Пошук

Вугілля, деревина чи гранули – яке паливо вибрати?

20 Березня 2024

Котли на тверде паливо, таке як пелети, деревина або вугілля, є джерелом опалення наших будинків. Щоб вибрати правильне паливо, варто порівняти котли один з одним з точки зору простоти експлуатації, частоти завантаження палива або шкідливості вихлопних газів в атмосферу.

При виборі твердопаливного котла, такого як вугілля, деревина або гранули, варто звернути увагу на основні аспекти їх функціонування. До них відносяться, серед іншого, простота в експлуатації, вартість опалення, частота завантаження палива, можливість роботи в автоматичному режимі або шкоду навколишньому середовищу продуктами згоряння.

Дров’яне опалення

Новітні дров’яні котли відповідають високим вимогам стандарту PN-EN 303-5: 2012 для п’ятого класу. Вони характеризуються системою нижнього згоряння. Після газифікації деревини і попереднього спалювання легкозаймистих компонентів, що утворюються в нижній частині вихлопні гази подаються в зону горіння ззаду або з боків. Після подачі вторинного повітря там відбувається основне згоряння, в ході якого спалюються важко горючі компоненти, а в подальшому відбувається їх допалювання. Вентилятор, який подає повітря для згоряння, виштовхує його як через повітроводи, так і в завантажувальну камеру. У завантажувальній камері повітря, створює надлишковий тиск. Отже, вихлопні гази з великим вмістом незгорілих компонентів витісняються деревним вугіллям. Основне горіння відбувається в топкової камері. У цій фазі температура становить 1100°C, через що також спалюються важко горючі частини деревини.

Дров’яні котли характеризуються невисокою ціною, простим монтажем і низькою ціною палива. Сама по собі його вартість набагато нижче, ніж у вугілля, природного газу або навіть пелети. Крім того, при використанні правильної технології спалювання деревини виділяє менше забруднюючих речовин, ніж при використанні кам’яного вугілля. До недоліків можна віднести необхідність циклічного розпалювання, необхідність частого завантаження палива (навіть кілька разів на день) і проблеми з його зберіганням. Ефективність згоряння сильно залежить від рівня вологості деревини.

Пелетне опалення

Котли на пелетах відрізняються простим і дуже зручним управлінням. Їх робота повністю автоматизована, що забезпечує, бункер з автоматичним шнековим подавачем і автоматичним розпалом. Завдання системи подачі полягає в тому, щоб доставити правильну порцію палива в топку. З іншого боку, використання пневматичної подачі дозволяє транспортувати гранули на відстань до декількох десятків метрів, так що паливо може зберігатися в абсолютно окремому місці. Пальники, використовувані в пелетних котлах, є досить складними пристроями, проте за їх роботою стежить надійна система управління. Тен, встановлений всередині пальника, ініціює запалювання гранул, в той час як встановлений вентилятор забезпечує кисень, необхідний для горіння. Паливо в котлі подається до тих пір, поки вода не нагріється до заданої температури.

До переваг пелетних котлів можна віднести високу енергоефективність і низьку вартість опалення будівлі. Крім того, гранули характеризуються низькою шкідливістю. В процесі його горіння відбувається дуже низький викид смолистих речовин, а кількість золи невелика. Величезною перевагою пелетних котлів є простота підтримки котельні в чистоті. Паливо саме по собі чисте з приємним запахом лісу в котельні, в той час як золу ми видаляємо в середньому один раз на місяць і можемо використовувати її в якості добрива в саду. Недоліком пелетних котлів є вартість самого пристрою і необхідність ручного завантаження палива (в середньому один раз в тиждень) для котла без додаткової системи подачі палива.

Контакти

м. Тернопіль вул. Об'їзна, 12/25.1
Пн - Пт. 09:00-17:00, СБ 9:00 - 13:00

Напишiть нам