м. Тернопіль вул. Об'їзна, 12/25.1
Пн - Пт. 09:00-17:00, СБ 9:00 - 13:00
office@ht-heiztechnik.ua
+38 050 227 8036

Пошук

Подача повітря в котельню

20 Березня 2024

Котельня – це окрема частина будівлі, в якій встановлений котел. Котельня повинна відповідати вимогам будівельного законодавства, в тому числі, повинна бути обладнана припливно – витяжною вентиляцією. Для правильного функціонування котлів необхідно подавати повітря в котельню в потрібній кількості. З поданого в приміщення котельні повітря встановлений там котел отримує кисень, необхідний для процесу горіння палива.

Як зробити подачу повітря в котельню?

Подача повітря в котельні, в яких встановлені твердопаливні котли, здійснюється через систему вентиляції (припливно-витяжної), яка спрямована на:

  • забезпечення достатньої кількості повітря для спалювання палива
  • забезпечити достатню якість повітря в приміщенні
  • забезпечення правильної температура в котельні.

Котельні, в яких встановлені традиційні котли, виконані у вигляді котлів з відкритою камерою згоряння і гравітаційним відведенням вихлопних газів, повинні мати гравітаційну вентиляцію, виконану як припливно – витяжну. Аналізуючи, як зробити вентиляцію в котельні, необхідно враховувати основну умову правильного функціонування котельні, яка є правильною кількістю повітря, що подається і відводиться. Припливна вентиляція повинна забезпечувати подачу такого повітряного потоку, який забезпечить вентиляцію котельні і правильний хід горіння. Потік вентиляційного повітря повинен становити не менше 0,5 м3/год на 1 кВт потужності котла, а повітря для згоряння – 1,6 м3/год на 1 кВт. В цілому припливна вентиляція повинна забезпечувати приплив не менше 2,1 м3 повітря на годину при потужності котла 1 кВт.

Як зробити вентиляцію в котельні?

Припливна вентиляція повинна виконуватися у вигляді “зет подібного” каналу, що не закривається, з площею поперечного перерізу не менше 200 см2 (але не менше 5 см2/1 кВт потужності котла). Отвір повинен розташовуватися в нижній частині приміщення, бажано на зовнішній стіні не вище 30 см над підлогою, його завдання – подавати повітря в котельню зовні. Вентиляційний отвір не може бути закриватичся, потік повітря не може бути обмежений.

Відведення повітря з котельні здійснюється через витяжну вентиляцію, яка призначена для відведення повітря з котельні на зовні. Котельня повинна бути обладнана вентиляційно-витяжним каналом, виведеним вище даху. Витяжний канал з витяжними отворами, які повинні бути розташовані якомога ближче до стелі. Площа поперечного перерізу витяжних отворів повинна дорівнювати половині припливних отворів, але не повинна бути менше 14х14 см2. Витяжні отвори не можна перевкривати і закривати. Встановлення механічних жалюзей неприпустима.

Чому так важлива подача повітря в котельню?

Подача повітря в котельню необхідна для правильного функціонування котла, забезпечення параметрів згоряння, досягнення високої ефективності згоряння і безпечної тривалої експлуатації котла. Повітрообмін в котельні призначений для забезпечення безпеки користувачів і належної температури в приміщенні.

Контакти

м. Тернопіль вул. Об'їзна, 12/25.1
Пн - Пт. 09:00-17:00, СБ 9:00 - 13:00

Напишiть нам