м. Тернопіль вул. Об'їзна, 12/25.1
Пн - Пт. 09:00-17:00, СБ 9:00 - 13:00
office@ht-heiztechnik.ua
+38 050 227 8036

Пошук

Котли 5 класу – сучасне і екологічне джерело опалення

20 Березня 2024

Котли 5 класу в даний час являють собою найвищий клас цього типу продукції. Вони виділяють до 90% менше забруднюючих речовин, ніж однокласники, що сприяє зниженню забруднення атмосфери. До їх переваг ми також можемо віднести високий комфорт використання або естетичний зовнішній вигляд.

Розподіл на класи було введено для якісної оцінки котлів. В даний час опалювальні котли мають 5 клас відповідно до стандарту PN-EN 303-5:2012. Вони відрізняються високою ефективністю, яка в рази перевищує значення 90%, а завдяки використанню системи подачі з бункером їх робота практично не вимагає технічного обслуговування.

Що таке п’ятий клас пелетних котлів?

Котлом п’ятого класу називається пристрій, що відповідає останнім вимогам сучасних опалювальних котлів. Перш за все правильний рівень чистоти вихлопних газів, що утворюються в процесі горіння, їх вплив на навколишнє середовище, а також ефективність опалювальних приладів. За вищевказаним критерієм особливо актуальні викиди окису вуглецю, різних видів твердих частинок, а також викиди органічних газоподібних сполук і оксидів азоту. Котлами п’ятого класу визначаються в першу чергу ті, ефективність яких при використанні повної потужності, а також при роботі на рівні 30% відповідає нормі PN-EN 303-5:2012. Завдяки використанню самих передових рішень в котлах цього типу застосовується електронне управління і спеціальна система дозування повітря. Важливим аспектом є використання містких паливних баків, які підвищують ступінь автоматизації обладнання і, таким чином, полегшують його роботу. Що стосується теплоізоляції, то в котлах п’ятого покоління використовується мінеральна вата. Важливим елементом котла є також камера згоряння, в якій часто необхідно використовувати додаткові сталеві або керамічні екрани, що виконують функцію каталізаторів для займання твердих частинок, що містяться у вихлопних газах.

До групи котлів п’ятого класу, пропонованих у продажу, відносяться, зокрема:

 • пелетні котли, в яких використовуються гранули, що виготовляються з пресованих деревних відходів,
 • котли на вугілля, де паливо являє собою вугілля з високою калорійністю і низькою зольністю, так званий еко-горошок.

Застосування котлів п’ятого класу

Котли п’ятого класу популярні особливо завдяки своїй сучасності і автоматизму. Це має велике значення в порівнянні зі старими поколіннями використовуваних котлів. Велика ємність бункерів усуває необхідність їх частого поповнення. Крім того, в якості значного поліпшення в котлах п’ятого класу слід вказати можливість управління ними через Інтернет. Це дозволяє управляти настройками котла з будь-якого місця, а спеціальні контролери дозволяють змінювати заздалегідь певні параметри. В якості важливого аспекту тут слід також вказати реєстр активності, що відображає поточну роботу котла, отже, будь-які виникаючі несправності, що, в свою чергу, дозволяє швидко виявляти несправності. В даний час в системах опалення популярними є котли п’ятого класу, так як не причиняють великої шкоди навколишньому середовищу. Автоматизовані котли п’ятого покоління відмінно зарекомендували себе як елемент опалювальної системи в котеджах, але не тільки.

Переваги використання котлів п’ятого класу

Використання котлів п’ятого класу в системі центрального опалення має ряд переваг. Серед них ми можемо виділити:

 • зниження забруднення на 90% в порівнянні з іншими видами котлів;
 • витрата палива менше, ніж котли 3-го і 4-го класів цього типу;
 • використання автоматизованої подачі палива, що обмежує необхідність частого поповнення, отже, підвищеного обслуговування;
 • можливість електронного управління;
 • вони оснащені теном для розпалу, що доводить ступінь їх автоматизації;
 • низькі викиди шкідливих сполук, отриманих від спалювання палива;
 • висока якість виготовлення, що гарантує роботу котла протягом тривалого періоду часу;
 • компактне виконання і естетика конструкції, що полегшують монтаж пристрою в потрібне місце в котельні;
 • зручніше обслуговування, ніж в традиційних котлах.

Контакти

м. Тернопіль вул. Об'їзна, 12/25.1
Пн - Пт. 09:00-17:00, СБ 9:00 - 13:00

Напишiть нам