м. Тернопіль вул. Об'їзна, 12/25.1
Пн - Пт. 09:00-17:00, СБ 9:00 - 13:00
office@ht-heiztechnik.ua
+38 050 227 8036

Пошук

Деревні гранули – які найкраще вибрати?

20 Березня 2024

Деревні гранули виробляються шляхом пресування подрібненої деревини і деревних залишків у вигляді стружки і тріски під дуже високим тиском. Хороша якість гранул має характеризуватися однорідним кольором, достатньою щільністю і невеликим вмістом вологи.

Спалювання пелет характеризується найменшою шкідливістю серед всіх твердих видів палива. Під час цього процесу виділяється мало смолистих речовин, а кількість отриманої золи незначна. Одними з найпопулярніших видів палива є дубові і соснові гранули. Це типове відновлюване джерело енергії, так званий ВДЄ.

Деревні гранули – характеристики

Пелети відносяться до групи твердого палива. У зв’язку з тим, що матеріал, з якого він складається, це тирса, стружка, тріска та інші деревні матеріали, які відносяться до групи відновлюваних джерел енергії. Це пов’язано з тим, що це швидко поновлюване паливо (від року до кілька років), крім того, воно виробляється з вторинних матеріалів і гарантує майже нульовий баланс вуглекислого газу. Пелети приймають форму гранул довжиною від 5 до 40 мм і діаметром до 25 мм (найбільш поширений діаметр – 6 або 8 мм). До складу входять: вуглець 53,6%, вода 6,2%, азот 0,1%, сполуки сірки <0,1%, сполуки хлору <0,1% і кисень 40,1%. Виробництво пелет полягає у застосуванні високого тиску, під впливом якого деревний матеріал піддається дробленню і пресуванню. Хімічні добавки не використовуються для виробництва гранул. Через високу щільність він не вимагає великого обсягу для зберігання. Калорійність пелети залежить від його складу (типу використовуваної деревини) і вологості – його значення найчастіше знаходиться в діапазоні від 15 до 19 МДж/кг. Зола від спалювання гранул може бути використана в якості цінного добрива, використовуваного на ділянках або в садах. З однієї тонни гранул утворюється близько декількох кілограмів золи. Серед якісних параметрів цього палива виділяються, його щільність, розмір, довговічність, теплотворна здатність, мінімальний вміст пилу, золи і води.

Особливості пелети хорошої якості

Гранули хорошої якості повинні виділяти запах паленої деревини. Вона також повинна мати гладку поверхню, однаковий розмір і однорідний колір, відтінок якого явно повинен вказувати на тип використовуваної породи деревини. На відтінок також впливає той факт, чи була деревина очищена від кори чи ні. Більш темний колір на зовнішній поверхні гранул, є ознакою обпалювання, яке відбувається під час виробничого процесу. Щільність хорошої якості гранул становить 0,6 – 0,7 кг/літр, в той час як вміст води має бути менше 10%. Спалювання палива повинно залишати невелику кількість золи.

Клас гранул

У продажу є три класи гранул. Перед покупкою варто ознайомитися з характеристиками кожного з них:

  • ENplus- A1 – відповідає європейським стандартам. Купівля даного класу палива гарантує найкращі робочі параметри котла і при цьому найвищу теплотворну цінність серед всіх класів, а кількість отриманої золи незначною. Грануляція в діапазоні від 5 до 7 мм. Вологість не перевищує 10%. Призначений для роботи в котлах з автоматичною подачею.
  • ENplus- A2 – підходить для невеликих котлів з автоматичною подачею. Виробляється з кори і деревних відходів, які раніше не піддавалися хімічній обробці. Його теплотворна здатність дещо гірша, ніж гранули А1, але і ціна відносно нижча.
  • В – мають найнижчу теплотворну здатність, що також компенсує ціну палива. Спалювання цих гранул пов’язане з можливістю отримання більшої кількості відходів, ніж це відбувається для більш високих класів. Через відсутність певного розміру і грануляції не повинна використовуватися в автоматичних котлах.

Позитивні аспекти використання гранул в якості палива

До переваг використання гранул можна віднести не тільки позитивні економічні або екологічні наслідки, а й соціальні, наприклад.:

  • впевнені і постійні поставки (на відміну від імпортного газу або нафти);
  • використання відходів, вироблених в сільськогосподарському, лісовому і харчовому секторах;
  • динамізація розвитку сільських територій, в тому числі і протидія безробіттю;
  • надійність – на відміну від енергії, одержуваної від сонячної енергії, вітру – біомаса, яка являє собою гранули доступна цілий рік;
  • відносна низька ціна, яка обумовлена, рівномірною частотою появи сировини для виробництва гранул по всій країні, що впливає на зниження цін на паливо завдяки обмеженню логістики і конкуренції, оскільки виробляється багатьма виробниками;
  • скорочення викидів CO2 з невідновлюваного палива. На відміну від викопного палива, невідновлюваного, викиди парникового газу CO2 в атмосферу майже дорівнюють нулю. Слід зазначити, що природний газ також є викопним паливом зі значними викидами CO2.

Контакти

м. Тернопіль вул. Об'їзна, 12/25.1
Пн - Пт. 09:00-17:00, СБ 9:00 - 13:00

Напишiть нам