м. Тернопіль вул. Об'їзна, 12/25.1
Пн - Пт. 09:00-17:00, СБ 9:00 - 13:00
office@ht-heiztechnik.ua
+38 050 227 8036

Пошук

Чому в котлі утворюється смола

20 Березня 2024

В результаті недотримання основних правил при спалюванні вугілля, деревини або одночасно цих видів палива в котлах утворюється сажа і смола, а через димохід виділяється шкідливий дим. Проаналізуємо спосіб спалювання палива в котлі та відповімо на поставлене запитання-чому утворюється смола, чому димохід сильно димить? Спосіб спалювання твердого палива обумовлений законами хімії, яких ми не дотримуємося, не застосовуємо і тому при спалюванні випускаємо дим і отруюємо навколишнє середовище. Найбільше диму і смоли ми виробляємо при неправильному використанні традиційних котлів і котлів так званого “верхнього горіння”. Давайте проаналізуємо, як спалюється паливо в цих котлах.  В котел кладемо паливо, наприклад, вугілля або суху деревину, запалюємо верхній шар палива, за короткий час відбувається розігрів палива і його горіння. З розпеченого палива ми отримуємо горючий газ: вуглеводні, водень, окис вуглецю, метан та інші сполуки. Утворені гази швидко згорають, якщо є відповідна температура і повітря, тобто необхідний для процесу горіння кисень. У такому процесі горіння ми не будемо отримувати сажі і смоли, і котел не буде засмоленим.
Недотримання основних правил використання котлів верхнього згоряння призводить до утворення диму і сприяє отруєнню нашого навколишнього середовища. Котли верхнього згоряння – це циклічні котли, і використовувати їх потрібно за певними правилами:
– котел повинен бути завантажений відповідною дозою палива
– на верхній шар палива укладаємо матеріал для займання і робимо розпалювання палива
– включаємо котел в роботу, котел працює годинами – до тих пір, поки не згорає завантажене паливо (забороняється докладати паливо)
– після спалювання палива котел завершує роботу – гасне(робочий цикл завершено)
– при необхідності цикл горіння слід повторити (видалити золу, завантажити камеру новим паливом і знову запалити)

Чому в котлі утворюється смола

Робота котла управляється автоматикою або регулятором тяги. Робоча температура котла не повинна бути нижче 65ºС. Правильна конструкція котла, добре підібрані параметри горіння і правильне використання забезпечують правильну роботу – котел не димить і не засмолюється.
Котли верхнього згоряння мають велику завантажувальну камеру, яка одночасно виконує функцію камери згоряння. В камеру необхідно подавати відповідну кількість повітря, в її нижню частину (під колосники) подається первинне повітря – необхідне для процесу газифікації палива, в верхню частину вторинне повітря, необхідне для згоряння газів, що утворилися.
Коли ми порушуємо принцип роботи котла верхнього згоряння, який є циклічним, і традиційним способом засипаємо на палаюче паливо, нову порцію, котел перестає правильно горіти. З підігрівом, закинуте паливо починає диміти, утворюється водяна пара з нового палива, що запобігає спалювання утворених газів, одночасно знижується температура палаючого палива. Котел довго димить. Досягнувши в камері згоряння точки займання, відбувається вибухове займання газу, коли є достатня кількість повітря, котел починає спалювати вироблені гази без диму, але з неконтрольованою потужністю. В традиційних котлах на решітці ми запалюємо дрова, після розпалювання кидаємо наверх велику дозу палива – починається розігрів палива, відбувається повільна газифікація і сушка. Виділена водяна пара і низька температура перешкоджають горінню. В результаті неправильного згоряння ми забруднюємо навколишнє середовище, котли і димоходи забруднюються сажею і смолою, яку важко видалити.
Правильне спалювання в котлі можливо при дотриманні основних правил використання:
– користувач повинен дотримуватися рекомендацій виробника
– котел повинен бути правильно підібраний по потужності, вона не може бути значно збільшена
– робоча температура котла не повинна бути нижче 65ºC
– на контролері необхідно правильно встановити параметри згоряння (робота вентилятора)
– паливо має бути належної якості з дотриманням параметрів вологості
– спалювати тільки паливо, вказане виробником
– опалювальна система повинна бути виконана правильно, вона повинна бути обладнана змішувальним клапаном, за допомогою якого ми регулюємо температуру води в системі
– у приміщенні, де встановлений котел, повинна бути припливна і витяжна вентиляція
– котел повинен бути підключений до димоходу, який відповідає його робочим параметрам
– у робочий котел (традиційне або верхнє горіння), на палаюче паливо, не додавайте більше палива.
Забруднення, котла відбувається з вини Користувача, недотримання основних правил користування.

Як почистити котел від дьогтю, чим почистити котел від дьогтю?

Відповідь на це питання одне – не спонукати утворенню сажі і смоли, тоді котел буде чистим. Кожен користувач повинен розуміти, чому з його димоходу виділяється дим, чому він забруднює навколишнє середовище і споживає набагато більше палива через свою поведінку. Чорний дим – незгорілі частинки “Летючого вуглецю”.

Контакти

м. Тернопіль вул. Об'їзна, 12/25.1
Пн - Пт. 09:00-17:00, СБ 9:00 - 13:00

Напишiть нам