м. Тернопіль вул. Об'їзна, 12/25.1
Пн - Пт. 09:00-17:00, СБ 9:00 - 13:00
office@ht-heiztechnik.ua
+38 050 227 8036

Пошук

Як вибрати і налаштувати котел на пелети?

20 Березня 2024

Вибираючи відповідний для себе котел, варто звернути увагу на його розмір, потужність, обсяг бункера палива і доступні функції.

Пелетні котли в даний час є одними з найбільш автоматизованих твердопаливних котлів на ринку. Завдяки системі автоматичного розпалу і податчі палива їх робота може бути практично повністю самостійна. Єдина дія, яку Ви повинні зробити – це наповнювати паливний бункер. Частота його поповнення може варіюватися від декількох днів до тижня.

Пелетні котли – для кого?

Використання пелетного котла рекомендується людям, які хочуть екологічно і економічно опалювати свої будинки. Основними передумовами для використання цього типу котла є зручність експлуатації, естетика, простота в обслуговуванні в котельні, відносно низька вартість опалення. Спалювання пелет характеризується найменшою шкідливістю серед всіх твердих видів палива. В процесі відбувається невелике виділення смолистих речовин, а кількість золи невелика. Крім того, він є майже нульовим випромінювачем парникових газів CO2, які утворюються при спалюванні викопного палива, включаючи природний газ.

Для монтажу котла необхідно спроектувати котельню, відповідну необхідним розмірам і з відповідною вентиляцією. Котли оснащені бункером палива, в залежності від погоди, дозволяють працювати до тижня без обслуговування. Існує також можливість збільшення ємності для палива, додатково використовуючи бункер з пневматичною подачею, який дозволяє транспортувати паливо на достатні відстані.

Вибір потужності котла на гранулах

Потужність котла повинна бути обрана на основі потреби в тепловій енергії:

  • потреба в тепловій потужності для опалення,
  • потреба в тепловій потужності для вентиляції,
  • потреба в тепловій потужності для нагріву гарячої води.

Потреба в потужності визначається за проектом, в якому вона розраховується відповідно до стандартів. У будівлях після термомодернізації розрахунки повинні проводитися фахівцем, попередньо ознайомившись з характеристиками об’єкта. Не варто купувати пелетний котел з потужністю, що набагато перевищує цей розрахунок, так як більшу частину сезону він повинен працювати з номінальною потужністю. Таким чином, він також буде досягати максимальної ефективності, що дозволить звести до мінімуму витрату палива.

Яку інформацію ми повинні перевірити перед покупкою котла?

Перед покупкою пелетного котла перевірте, яка кількість місця у вас є. Пелетні котли монтуються разом з паливним баком, тому вони нерідко займають багато місця. Якщо обраний котел має занадто великі розміри, в пропозиції виробників можна знайти котли з не стандартними габаритами. Інше питання – діаметр і висота димоходу. Виробник завжди чітко визначає необхідні розміри. Тому варто переконатися, що димохід задовольняє їх. Велике значення також має витяжна і припливна вентиляція. Котел потребує постійного доступу свіжого повітря, необхідного для процесу горіння. Не менш важливим питанням є гарантійний термін, а також розташування найближчого сервісу. Це необхідна інформація, яка може вплинути на зручність використання і можливий час очікування допомоги фахівця.

Налаштування пелетного котла

Монтаж котла на гранули стає щоразу простішим, проте все ж досить часто вимагає досвіду і знань у поводженні з цим обладнанням. Це пов’язано з наглядом і перевіркою деяких параметрів роботи пальника котла. При налаштуванні котла особливу увагу слід приділяти відповідному налаштуванню параметрів роботи пальника, таких як кількість палива, що подається для згоряння, яке відповідає потужності котла, і кількість повітря, яке відповідає за якість горіння. Звичайно, сучасні котли мають всілякі системи, що обмежують необхідність постійної перевірки параметрів пальника.

Основними налаштуваннями контролера котла на пелети є:

  • задана температура котла,
  • температура подачі для системи опалення,
  • гістерезис – різниця температур між заданою температурою і температурою переходу котла в режим роботи або паузи,
  • продуктивність подачі палива – правильна кількість палива для спалювання,
  • потужність вентилятора – достатня кількість повітря для спалювання.

Котли на пелетах повинні використовуватися при робочій температурі вище 70°С, що гарантує правильну якість горіння і температуру повернення не менше 45 або 55°C, що захистить котел від низькотемпературної корозії і, таким чином, продовжить термін служби котла. Також важливо уникати накопичення конденсату з вихлопних газів в димоході, коли димохід не має належного сталевого гільзування. Пелетні котли мають дуже високу ефективність, а отже, температура вихлопних газів низька, і це призводить до інтенсивного виділення вологи в димоході. Крім того, для правильної роботи котла потрібна відповідна тяга димоходу, і вона утворюється в результаті температури всередині димоходу. Досить підтримувати в котлі температуру на заданому виробником рівні.

Оптимізуючи роботу котла, ознайомтеся з інформацією про налаштування контролера, доступною на сайті виробника, або зверніться за допомогою до фахівця з обслуговування. Щоб мати можливість експлуатувати котел на найбільш ефективному рівні, ознайомтеся також з керівництвом по експлуатації, що додається до котла.

Контакти

м. Тернопіль вул. Об'їзна, 12/25.1
Пн - Пт. 09:00-17:00, СБ 9:00 - 13:00

Напишiть нам