м. Тернопіль вул. Об'їзна, 12/25.1
Пн - Пт. 09:00-17:00, СБ 9:00 - 13:00
office@ht-heiztechnik.ua
+38 050 227 8036

Пошук

Як покращити тягу димаря

20 Березня 2024

Це часте питання, яке задають монтажнику при заміні котла на більш сучасний. У кожному випадку димохід проектує конструктор для конкретного котла в залежності від параметрів пристрою (номінальна потужність, температура вихлопних газів, мінімальна тяга димоходу, масовий потік димових газів і т. д.) у проект включено вертикальну ділянку, а також довжину та діаметр димоходу. Для котлів 5 класу рекомендуються сталеві димоходи, ізольовані через низьку температуру вихлопних газів. Отже, перш ніж відповісти на питання – спочатку слід було б відповісти на інше, тобто як перевірити тягу в димарі?

Як перевірити тягу в димоході?

Практична перевірка тяги в уже існуючому димоході може виконуватися фахівцем, що виконує цей тип вимірювань або уповноваженим монтажником. Вимірювання необхідно зробити, встановивши котел на номінальні параметри (в тому числі, номінальна потужність, певна кількість кисню у вихлопних газах). Встановлюємо котел на номінальну потужність (з урахуванням ККД), розігріваємо систему і можемо провести вимірювання між котлом і димоходом (через невеликий отвір, просвердлений в димоході). Як виміряти тягу димоходу за допомогою мікроманометра? – Прочитати значення, що відображається на пристрої в Pa або mBar. Іноді виникає питання, Як виміряти тягу димоходу, маючи протокол димоходу з написом “тяга правильна – 2 м/сек”. Можна тільки сказати, що не було проведено вимірювання тяги димоходу, а тільки вимірювання швидкості потоку повітря, так що це не може бути перетворено в тягу димоходу. Після вимірювання тяги часто виявляється, що він занадто малий для правильної роботи котла. Як поліпшити тягу в димоході або як змусити тягу в димоході бути достатньою для правильної роботи котла? Найпростішим рішенням є модернізація існуючого цегляного або керамічного димоходу. Модернізація включає в себе вставку сталевої гільзи в існуючий димохід. Гільза сама по собі не може поліпшити димохід до такої міри, необхідної для сучасного котла, тому рекомендується ізолювати гільзу.

Як підвищити тягу в димоході?

Це поширена проблема, особливо якщо ми хочемо уникнути додаткових витрат, пов’язаних з установкою сталевого димоходу. Це важко отримати, тому що цегляний димохід, як і керамічний, має велику теплоємність, тому його нагрівання до робочої температури в разі котла з низькою температурою вихлопних газів утруднене. Отже, як поліпшити тягу в димоході, бажаючи переконатися, що він буде працювати правильно з сучасним котлом 5 класу? – встановіть сталеву гільзу і по можливості ізолюйте її.

Контакти

м. Тернопіль вул. Об'їзна, 12/25.1
Пн - Пт. 09:00-17:00, СБ 9:00 - 13:00

Напишiть нам