м. Тернопіль вул. Об'їзна, 12/25.1
Пн - Пт. 09:00-17:00, СБ 9:00 - 13:00
office@ht-heiztechnik.ua
+38 050 227 8036

Пошук

Система опалення – корисна інформація

20 Березня 2024

Завдання системи центрального опалення – забезпечити тепловою енергією і обігріти приміщення до певної температури.

Центральне опалення – що ви повинні знати?

У житловому будівництві відповідно до способу виробництва і подачі енергії ми можемо виділити кілька систем центрального опалення.

  1. Центральне опалення, що подається із зовнішнього теплопостачання
  2. Центральне опалення, вироблене у власній котельні
  3. Центральне опалення з використанням теплового насоса, в даний час часто з фотовольтаїкою
  4. Центральне опалення електрикою.

Вибір правильного способу центрального опалення має велике значення через витрати, які ми понесемо при монтажі системи. При інвестуванні в систему ЦО необхідно враховувати: вартість інвестицій в її експлуатацію і вироблення енергії. Вибираючи систему центрального опалення, ми повинні звернути увагу на енергетичні потреби будівлі, в якому буде встановлена система центрального опалення. Житлові будівлі, завдяки застосуванню ізоляції, характеризуються різною потребою в тепловій енергії, можуть бути: від енергоємних до енергоефективних та пасивних. Тип джерела тепла і потужність опалювального пристрою повинні бути адаптовані до теплової вимогу будівлі. Система центрального опалення повинна враховувати енергетичні потреби об’єкта.

Яке опалення для будинку вибрати?

Опалення будівель може бути здійснено за допомогою трьох основних енергоносіїв: води, повітря та електроенергії з теплових матів. В даний час в Польщі однією з найпопулярніших систем є водяне опалення, основними перевагами такого опалення є дешева експлуатація і висока безпека і надійність використання. Нагрівальна вода нагрівається в джерелі тепла, який може бути твердопаливним котлом, газовим котлом, електричним або тепловим насосом. Нагріта вода розподіляється через систему до приймачів тепла. Водяні системи можуть бути таких типів: радіаторна, тепла підлога, теплі стіни. Часто виконуються у вигляді комбінованих систем, в яких одночасно використовуються кілька типів обігріву. Схеми системи ЦО повинні бути адаптовані до опалювальних об’єктів, це мінімізує вартість системи ЦО і вартість обігріву приміщень.

Вартість монтажу ЦО

Вартість виконання системи ЦО обумовлена вибором інвестора і головним чином тим, яке опалення для будинку було вибрано, а також використовуваною системою ЦО. Плануючи вартість виконання системи, ми повинні враховувати розмір опалювальних приміщень. Основні елементи, які вплинуть на вартість – це покупка джерела тепла, яким може бути: тепловий насос, газовий котел або твердопаливний котел. Окремою групою витрат на систему є виконання монтажу і придбання опалювального обладнання, такого як радіатори, обігрівачі та ін. Ця вартість залежить від розміру будівлі і використовуваної системи опалення. Незважаючи на значні витрати, в даний час в новобудовах часто використовується тепловий насос з вбудованим бойлером і обв’язкою, виконаною у вигляді гідробокса (наприклад, Comfort II). При обігріві будівлі тепловим насосом система виконується найчастіше у вигляді підлогового або комбінованого опалення. При заміні джерела тепла на екологічно чистий, все більший інтерес викликають пелетні котли і теплові насоси. При підрахунку вартості системи і виборі способу опалення необхідно враховувати вартість майбутньої експлуатації. Система повинна відповідати екологічним стандартам, бути простою у використанні, мало трудомісткою, а головне – дешевою в експлуатації.

Контакти

м. Тернопіль вул. Об'їзна, 12/25.1
Пн - Пт. 09:00-17:00, СБ 9:00 - 13:00

Напишiть нам