м. Тернопіль вул. Об'їзна, 12/25.1
Пн - Пт. 09:00-17:00, СБ 9:00 - 13:00
office@ht-heiztechnik.ua
+38 050 227 8036

Пошук

Що таке крива нагріву і як її підібрати?

20 Березня 2024

Сучасні системи опалення повністю управляються і контролюються мікропроцесорними контролерами. Завдання користувача полягає тільки в тому, щоб ввести відповідні налаштування, відповідно до яких контролер буде регулювати окремі параметри системи. Одним з найбільш важливих параметрів є крива нагріву.

Вибір кривої нагріву забезпечує підтримку постійної температури всередині будівлі при різних температурах зовнішнього повітря. Оптимально підібрана крива нагріву гарантує тепловий комфорт і економію в домашньому бюджеті.

Що таке крива нагріву?

Крива нагріву описує взаємозв’язок між температурою подачі системи опалення і температурою зовнішнього повітря. Вона визначає значення температури, до якої опалювальний котел повинен нагрівати воду, що подається в систему опалення при заданій температурі зовні. Крива визначається двома параметрами: нахил кривої і її рівень. Крива нагріву представлена на графіку, горизонтальна вісь якого представляє температуру зовнішнього повітря, а вертикальна вісь – температуру системи опалення.

Вплив на криву нагріву мають такі фактори, як:

  • потреби мешканців будівлі (температура повітря всередині приміщень);
  • конструкція будівлі (тип використовуваних матеріалів);
  • ступінь теплоізоляції перегородок будівлі (підлога, зовнішні стіни, стеля) і тип використовуваної вентиляції;
  • розташування будівлі на території країни (кліматична зона);
  • потужність і ефективність опалювального обладнання;
  • ступінь автоматизації котла і водонагрівача.

Крива нагріву – як встановити?

Вибір кривої нагріву може бути виконаний автоматично або вручну. Ручний спосіб полягає в налаштуванні її зміщення і нахилу в залежності від теплових характеристик будівлі. На практиці ця процедура полягає у виборі відповідної кривизни і можливе зміщення кривої вниз або вгору графіка. Оптимізація кривої нагріву полягає в зміні кута нахилу кривої нагріву, що призводить до досягнення бажаної температури в приміщенні. Ідеально встановити криву нагріву з першого разу дуже складно.

При оптимізації кривої нагріву необхідно дотримуватися таких умов:

  • температура в репрезентативній кімнаті повинна знаходитися в діапазоні від 15 до 25℃;
  • процес оптимізації повинен виконуватися автоматично;
  • зовнішня температура повинна бути нижче 10℃ і протягом години повинна мати більш-менш постійне значення;

При налаштуванні кривої нагріву найбільш розумним рішенням є прагнення встановити якомога нижчу криву, при якій в будівлі буде досягнутий тепловий комфорт.

Крива нагріву для підлоги – враховуючи роботу на низьких параметрах подачі і повернення, крива нагріву характеризується низьким нахилом. Зниження температури подачі і повернення води має вирішальне значення для підвищення ефективності котла. Це має особливе значення для конденсаційного котла. Занадто високі температури води можуть привести до відсутності конденсації водяної пари з вихлопних газів, що, як наслідок, призводить до погіршення його працездатності. На практиці для підлогового опалення можна взяти криву в діапазоні 0,2–0,4.

Крива нагріву для радіаторів – для сучасних систем опалення в якості верхньої межі температури подачі нагрівальної води рекомендується 60℃. Для нещодавно побудованих добре ізольованих будівель можна взяти криву в діапазоні 1-1,5.

Корекція кривої проводиться вниз, коли будинок дуже добре ізольований, в той час як вгору, коли він погано ізольований.

Якщо ви хочете, щоб в холодні дні було тепліше, виберіть більш круту криву нагріву (тобто з великим кутом нахилу), в той час як якщо ви хочете, щоб в холодні дні було прохолодніше, виберіть менш круту криву.

Переваги використання кривої нагріву

Погодне управління дає нові можливості для контролю роботою системи опалення. Завдяки цьому типу регулювання температура води, що живить систему опалення, істотно не підвищується, а система досягає при цьому високої ефективності. Передбачається, що будь-яке підвищення температури всередині приміщення на 1℃ збільшує витрату палива котла на 6%.

Новітні рішення з використанням кривої нагріву

У продажу є сучасні регулятори, які мають функцію автоматичної адаптації до зміни параметрів системи опалення. Регулятор визначає параметри на основі фактичного безперервного вимірювання внутрішньої і зовнішньої температури. Однак через високу ціну вони не є широко використовуваними пристроями.

Крива нагріву в котлах Heiztechnik

Розроблений для котлів Heiztechnik спосіб використання кривої нагріву дуже простий і ефективний, викликає великий тепловий комфорт і сприяє значній економії енергії. Автоматика, працюючи в погодозалежному режимі, управляє роботою змішувальних клапанів. Користувач з урахуванням енергетичних потреб будівлі в результаті ізоляції будівлі, типу опалення (підлогового або радіаторного), ефективності обігрівачів і очікуваної температури в приміщеннях визначає температуру подачі за змішувальним клапаном для зовнішньої температури -10°С і +10°С. Ці два параметри визначають нахил кривої нагріву. Таке налаштування дуже просте і ефективне, в разі неправильної температури в приміщенні ми вносимо корективи в налаштування температури подачі за змішувальним клапаном.

Контакти

м. Тернопіль вул. Об'їзна, 12/25.1
Пн - Пт. 09:00-17:00, СБ 9:00 - 13:00

Напишiть нам