20 Березня 2024
Сучасні будівельні норми по теплоізоляції будівель істотно вплинули на зміни в способі опалення та вентиляції будівель. В категорії “нові” будівлі, які проектуються в категорії енергоефективних, підлогове опалення є основним способом обігріву. Підлогове опалення, за рахунок опалювального фактора, виконується як – водяне, електричне або повітряне. Плануючи виконання опалення, ми робимо вибір джерела опалення. Вибір найчастіше відбувається шляхом аналізу витрат на інвестиції та експлуатацію, але все частіше ми враховуємо екологічний фактор.
Найбільш поширеними джерелами тепла є тепловий насос, пелетний котел, автоматичний котел для вугілля, конденсаційний газовий котел або електричний котел. Підігрів підлоги забезпечує користувачам високий тепловий комфорт, в приміщеннях стабільна температура, що викликає хороше самопочуття людей. Теплові параметри і правильне функціонування опалення реалізуються шляхом правильного розташування системи опалення та управління через контролер джерелом тепла і системою опалювальння. При проектуванні системи ми точно визначаємо параметри роботи системи опалення. Основним і найбільш важливим параметром є максимальна ефективність підігріву підлоги, яка не повинна бути більше 80 Вт/м2. Це пов’язано з обмеженням температури підлоги. Температура підлоги не повинна перевищувати 29°С, більш висока температура шкідлива для здоров’я. Рекомендується, щоб в зоні постійного перебування людей температура підлоги була в діапазоні 26-27°С. Коли в опалювальному приміщенні є температура 22°С, то при температурі підлоги 28°С ефективність підігріву підлоги становить 66 Вт/м2. У проектах будівель, які будуть відповідати введеним енергетичним нормам, передбачена теплова потужність підлогового опалення – найчастіше 25-60 Вт/м2. З порівняльного аналізу ми можемо зробити висновок, що у нас є безпечний запас між параметрами “ефективність підігріву підлоги” та “теплова потужність підігріву підлоги”.
Інвестори, приймаючи рішення про вибір опалення, аналізують вартість підлогового і радіаторного опалення. Коли будівельні роботи були ретельно виконані і теплоізоляція будівлі була зроблена з належних сертифікованих матеріалів, то кількість теплової енергії, використовуваної для обігріву будівлі буде аналогічним. Різниця у вартості опалення формується на етапі вироблення теплової енергії для опалення. Підігрів підлоги – це низькотемпературне опалення – радіатор не є таким. При нагріванні підлоги, температура теплоночія становить 25-35°С, при нагріванні радіатора 45-65°C.
При використанні пелетних котлів ефективність вироблення енергії буде аналогічною. Якщо опалювальним пристроєм буде конденсаційний газовий котел, то при температурі подачі 50°С в радіатори, ефективність буде менше на 10 -11%, ніж нагрів теплої підлоги. Те ж саме відбувається з тепловим насосом. Насос Call Verde M9, при нагріванні води до температури 35°C має COP(A2W35) = 4,22, а при роботі в температурі 55°C параметр – COP (A2W55) = 3,16 а це означає, що, використавши 1 кВт/год електроенергії виробляється 4,22 кВт/год теплової енергії при нагріві теплої підлоги, а при нагріванні радіаторів 3,16 кВт. Ефективність менше на 25%.
Аналізуючи вартість підлогового опалення та радіаторного, можна зробити висновок, що вартість підлогового опалення при використанні сучасного інверторного теплового насоса нижче більше ніж на 25% в порівнянні з вартістю обігріву радіаторами. Аналогічно при опаленні газовомим конденсаційним котлом – вартість нижче більше ніж на 10%.