20 Березня 2024
Пелетні котли складають групу найсучасніших твердопаливних котлів. Допущені до продажу, вони відповідають стандарту PN-EN 303-5:2012, який стосується викидів забруднюючих речовин та
Пелетні котли складають групу найсучасніших твердопаливних котлів. Допущені до продажу, вони відповідають стандарту PN-EN 303-5:2012, який стосується викидів забруднюючих речовин та енергоефективності. Пелетні котли характеризуються дуже високою енергоефективністю та низькими викидами шкідливих речовин. У процесі згоряння котел не виробляє частинок смоли, а вироблений CO2 не впливає на баланс вуглекислого газу. Золу можна використовувати як добриво для рослин. Використання котлів на пелетах рекомендується людям, які хочуть опалювати свій будинок чи квартиру екологічно та економно з невеликими зусиллями. Пелетні котли – це котли п’ятого покоління.
Особливості пелетного котла – на що звернути увагу при покупці?
Пелетні котли – це повністю автоматичні пристрої, призначені для отримання гарячої води для опалення будівлі. Перед покупкою важливо звернути увагу на будову пристрою, зокрема: як виготовлений корпус котла, теплообмінник, пальник і бак для пелет. Як виконуються функції очищення теплообмінника та пальника? Чи є функція автоматичного видалення золи та заправки палива в бак? Якою системою автоматичного керування оснащений котел? Автоматика розрахована індивідуально на тип котла та його потужність? На зазначені особливості пелетного котла слід звернути увагу при покупці пристрою. Котел повинен працювати в автоматичному режимі з повною модуляцією потужності, з функцією очищення та видалення золи, з автоматичним поповненням палива.
Як вибрати пелетний котел?
При виборі котла слід звернути увагу на потреби будівлі в тепловій енергії, необхідній для опалення приміщення та приготування гарячої води для комунально-побутових потреб. Вимоги до потужності повинні бути оцінені фахівцем і повинні випливати з енергетичних потреб будівлі. Не варто купувати котли значно більшої потужності. Більшу частину опалювального сезону котел повинен працювати на номінальній потужності. Таке рішення забезпечує найвищий ККД котла, що мінімізує споживання палива. Котел встановлюється в спеціальному, окремому приміщенні – котельні. Котельня повинна мати відповідні розміри, мати систему вентиляції та аерації, а також бути обладнана відповідним димоходом . При виборі котла необхідно враховувати розміри котельні та можливість підключення до системи димоходу. У нас на ринку велика пропозиція котлів, що дозволяє підібрати потрібний прилад. Важливо забезпечити відповідні умови для експлуатації пристрою, його очищення та заправки. Котли можуть бути обладнані збільшеними паливними баками і системами заправки паливом з зовнішнього складу або додаткового бака. Важливо підібрати бак відповідної ємності, для зручності користувача передбачається, що паливо потрібно заправляти раз на тиждень. У разі невеликої котельні доцільно використовувати котел, виконаний в компактній формі. Цікавим рішенням на ринку є котел ONE , який має невеликі розміри і оснащений гідравлічним модулем, що складається з: насоса котла, насоса гарячої води, насоса змішувального клапана, змішувального клапана з приводом і випуску для насос центрального опалення. Автоматика працює в погодному режимі і взаємодіє з двома кімнатними термостатами. Також котел оснащений модулем безпеки, який складається з розширювального бака, манометра та запобіжного клапана. Котел індивідуально запрограмований з авторегулюванням, що працює в системі HT-Logic III і з модулем оптимізації процесу горіння iPell з лямбда-зондом.