м. Тернопіль вул. Об'їзна, 12/25.1
Пн - Пт. 09:00-17:00, СБ 9:00 - 13:00
office@ht-heiztechnik.ua
+38 050 227 8036

Пошук

Яка система подачі палива краща

20 Березня 2024

Вибір котла центрального опалення дуже важливий для майбутнього користувача.  На ринку є сучасні опалювальні прилади на твердому паливі, що відповідають найвищим екологічним стандартам, що працюють в автоматичному режимі і не вимагають постійного нагляду. Автоматика управляє процесом горіння і одночасно може управляти всією опалювальною системою. Дії користувача зводяться до поповнення палива з одночасним очищенням котла і видаленням золи. Найбільш зручними в експлуатації є автоматичні котли на гранулах, які є найбільш автоматизованими. Аналогічні характеристики мають сучасні котли на вугілля. Котли можуть бути оснащені двома типами подачі палива: поршнева і шнекова. Користувачі задаються питанням про вибір, яка подача краще – поршнева або шнекова.
Котли з поршневим шнеком оснащені контролерами, які контролюють подачу палива і роботу вентилятора котла. Поршень подає достатню кількість палива в камеру згоряння, а потім повертається за наступною дозою. Частота, з якою подаються дози палива, контролюється автоматикою. Користувач, програмуючи контролер, визначає час перерви в подачі палива. Традиційні котли з поршневим пальником в даний час використовуються рідко, основною причиною невеликого інтересу до такого котла є низька ефективність і якість горіння. Альтернативою котлів з поршневою подачею є котли з шнековим механізмом. Подача палива здійснюється через шнек, розташований в трубі подачі. У сучасних шнекових пальниках використовується топка з обертовою реторою. При кожній подачі палива відбувається обертання реторти, в результаті чого відбувається систематичне видалення золи, що утворюються на топці. Завдяки застосуванню такого рішення досягається краща подача повітря для горіння і рівномірний розподіл палива всередині топки. У топці, виконаної у вигляді усіченого конуса, відбувається ефект накопичення тепла, що призводить до правильного процесу газифікації вугілля і дуже хорошому горінню. Шнек приводиться в дію мотор-редуктором, що гарантує високу міцність і безшумну і безаварійну роботу протягом багатьох років.

Шнекова і поршнева система подачі – відмінності

Відмінності обумовлені способом механічної подачі палива, яка фактично є частиною пальника. Шнекові пальники більш сучасні, процес горіння набагато краще. У шнекових пальниках, оснащених обертовою реторою, відбувається самоочищення від золи та попелу. Пальниками керують дуже сучасні автоматики – часто з системою авторегуляції процесу горіння.
Шнекова чи поршнева система – що вибрати
На поставлене запитання, шнекова чи поршнева подача – що вибрати, відповідь в даний час диктують екологія і діючі норми, які дозволяють продавати тільки котли, відповідні стандартам 5 класу. Сучасні автоматичні котли, найчастіше оснащені шнековими пальниками, які забезпечують максимальну ефективність згоряння і не виділяють домішок. Використання сучасних котлів групи EKO, оснащених шнековим пальником з поворотною реторою, дозволяє отримати велику економію при опаленні приміщень.

Контакти

м. Тернопіль вул. Об'їзна, 12/25.1
Пн - Пт. 09:00-17:00, СБ 9:00 - 13:00

Напишiть нам